Vyhledat

PC | Automation (PCSCHEMATIC)

Technická podpora

(+420) 728 304 701

CADware s.r.o. » Elektrotechnika » PC | Automation (PCSCHEMATIC) » PC | Automation (PCSCHEMATIC)

Uživatelům, kteří plánují provést update programu doporučujeme následující postup:

V případě dotazů nás prosím kontaktujte.Aktuální verze programu PCSCHEMATIC

PC Automation v. 23

Program je dodáván v originální, univerzální podobě, která zahrnuje několik jazykových mutací včetně češtiny, která je automaticky vybrána při instalaci programu. Naše vlastní česká verze již nebude dodávána, ale uživatel má možnost si program přizpůsobit podle svých dřívějších zvyklostí.

PCSCHEMATIC v.23 můžete stáhnout z webu PCSCHEMATIC ze sekce Download latest PC | Automation.
Instalátor je ve formátu *.EXE (stačí spustit) nebo *.ZIP (stáhnout, rozbalit a spustit setup.exe).

Verze 23 programu PC Automation není obvyklou aktualizací (update) předcházejících verzí programu (dříve nazývaných PCschematic). Je to nový program, který sice funkčně i ovládáním navazuje na verzi 22, ale vyžaduje samostatnou instalaci (nelze provést update).

Databáze ze starších verzí programu nejde přímo použít ve verzi 23 (jiná struktura, jiná datová pole). Proto nelze provést "klasický update programu" a uživatelská data se musí převést.Starší verze programu PCSCHEMATIC - česká verze

Instalační soubor je k dispozici jako zip archív (*.zip).

  • PCSCHEMATIC v.22.1.8.19 (ZIP soubor stáhnete na disk; stažený soubor rozzipujete/extrahujete, přejdete do rozzipované složky a spustíte soubor cdmenu.exe)

Podrobnější informace o instalaci/update najdete v přiložených souborech


  • PCSCHEMATIC v.21.0.6.11 (ZIP soubor stáhnete na disk; stažený soubor rozzipujete/extrahujete, přejdete do rozzipované složky a spustíte soubor cdmenu.exe)
  • PCSCHEMATIC v.20.0.10.33 (ZIP soubor stáhnete na disk; stažený soubor rozzipujete/extrahujete, přejdete do rozzipované složky a spustíte soubor cdmenu.exe)


Viewer

Viewer (zdarma) slouží pro zobrazení a tisk projektů vytvořených v programu PC Automation. Jazyk programu (čeština) můžete nastavit během instalace programu.


Kontrola licence

Uživatelům, kteří plánují provést update na novější verzi doporučujeme provést kontrolu licence, zda je platná i pro tuto novou verzi programu (záleží na době platnosti údržby/maintenance). Pokud provedete update na novější verzi bez platné licence, nová verze nebude fungovat a také návrat k původní verzi programu bude obtížný (nová instalace + přenos dat).

Softwarová licence (aktivační kód)

Od verze 23 program podporuje pouze softwarovou licenci, starší způsob ochrany (USB klíč) již není podporován.
Uživatelé s platnou údržbou/maintenance mohou zdarma vyměnit USB klíč za softwarovou licenci.

V seznamu všech nainstalovaných programů Windows najdete a spustíte program "PCS License Manager" (PCSCHEMATIC / PCS License Manager).

sw-licence-test (png)

  • V levé časti okna vyberete licenci (ikona klíčku) a kliknete na "Update license" (ikona zeměkoule), licence se může aktualizovat.
  • V pravé části okna zkontrolujete položku "Version", ta udává nejvyšší verzi, kterou lze s vybranou licencí spustit.

Stáhněte tu verzi programu, která odpovídá Vaší licenci.


Licenční klíč USB (platí pro verze 22 a starší)

V seznamu všech nainstalovaných programů Windows najdete a spustíte program "SuperPro Monitor " (PCSCHEMATIC / SuperPro Monitor).

usb-klic-test (png)

 

  • Nejprve nastavíte "Protocol" na "Local" (u síťové licence na "TCP/IP").
  • V levé časti okna vyberete počítač, v pravé části okna vyberete licenci (fialová ikona USB klíče) a kliknete na "WebUpdate", licence se může aktualizovat.
  • V pravé části pak zkontrolujete číslo "Vxx" vybrané licence, to udává nejvyšší verzi, kterou lze s vybranou licencí spustit.

Stáhněte tu verzi programu, která odpovídá Vaší licenci.