12.2
Nově lze načítat a exportovat JEDEC modely (JEP30-T100) součástek, které obsahují teplotní reprezentaci komponent a použít Square Root korekci pro simulační data FloTHERMu při kalibraci pomocí T3Steru.
Ovládání pomocí skriptů ve FloSCRIPT může využívat jak relativní, tak absolutní adresu souborů.
Export modelů a sestav do starších verzí je možný pomocí PDML pro verzi 12.1.
Nastavení „Display Posirions in“ je předvybráno na absolutní souřadnice.
12.1
Spolupráce FloTHERMu a T3steru se prohlubuje možností importovat více kalibračních souborů z tohoto přístroje pro měření teploty pouzder IO. Nastavení, kontrola a váhový faktor jsou realizovány pro každý soubors naměřenými daty zvlášť. Přibyli i další nastavení zpřesňující a zpřehledňující využití dat načtených z T3steru pro zobrazení a výběr Strukturální funkce, korekce simulovaných křivek, kalibraci pomocí nemodifikovaných hodnot a jejich vliv podle váhy.
Command Center podporuje logaritmické měřítko pro parametry designu, díky čemuž je optimální řešení nalezeno dříve v případě velkého rozpětí parametrů. Shodně s tím mohou lineární nebo logaritmické měřítko využívat osy. Přibyla zda také tabulka automaticky vypočítaných korelací mezi vstupními a výstupními proměnnými a definování barvy v legendě pro grafy s možností Color by Variable.
Okno Profiles nyní zobrazuje souřadnice zajímavých bodů křivky, na níž nejedete myší a můžete je dvojklikem zachovat. Přibyli také možnosti pro nastavení zobrazení v tomto okně.
FloEDA Bridge při načítání ODB++ dat vypočítává procentuální pokrytí mědi, přičemž počítá s výřezy v desce. Přibyla možnost zachování part number součástky při změně knihovny.
V případě paralelního využíti více jader pro výpočet výsledků je tento stabilnější a rychlost více odpovídá počtu zapojených jader.
Při označení více objektů přibyla možnost vytvoření unikátních jmen.
12.0
Simulace jednotlivých variant je nyní jednodušší se znovu a lépe implementovaným oknem Command Centra, které je nyní 64-bitovou aplikací s plnou podporou příkazů zpět a vpřed (undo/redo). Propojení označení objektů (i scenárií) na jednotlivých kartách Command Centra i v Project Manageru usnadňuje zobrazování výsledků ve všech variantách. Definované varianty, jejich vstupní i výstupní hodnoty jsou nyní přehledněji zobrazované pomocí tabulek a jsou tak i snadněji nastavitelné.
Rozšířena je v nové verzi také tranzientní simulace, tedy přechodný děj v soustavě. Nyní zahrnuje schopnost popisovat změnu skupenství materiálu a viskozita po jeho roztavení.
Vylepšení neminula ani přenos dat do simulačního prostředí, načítání ODB++ dat automaticky doplňuje materiál vodivých i dielektrických vrstev, můžeme je však během práce měnit pro libovolnou vrstvu zvlášť. Další vylepšení se týkají přenosu a modelování prokovených otvorů. Seznam podporovaných formátů souborů mechanických CAD softwarů byl aktualizován.
Obecná vylepšení se týkají automatizace pomocí skriptů, zavedení nového paralelního simulátoru pro zvýšení stability a zvětšení rozsahu, zobrazování atributů a vyhledávání v nich.
11.3
- Rychlejší ukončování výpočtu pro modelování pouze vedení tepla, což u velkých projektů může významně snížit simulační čas.
- Přímo definovatelný počet buněk mřížky v okolí žeber a trnů chladiče
- Zdroj částic nyní může být definován na více než jedné ploše
11.2
Poslední verze plně podporující 32bitové systémy.
Libovolné množství objektů může být přizpůsobeno měření na T3Steru pro úpravu modelů die součástek nebo jejich částí s různým napájením. Minimální a maximální hodnoty mohou být měněny přímo v kalibraci, je možné ve funkčních blocích zoomovat. Přidán ukazatel průběhu u dlouhotrvajících kalibrací.
- Okno zpráv obsahuje odkazy na referované objekty
- Možnost vykreslování hran při zobrazování teplot na objektech a površích
- Zlepšení týkající se lokální mřížky označení a navázání na původní i při načtení části s odlišnou mřížkou (mesh) a výsledky simulace
11.1
Podporují Windows 10 a zároveň poslední verze, která podporuje 32-bitové systémy.
Implementace těsnějšího spojení s měřícím systémem T3Ster, pro diagnostikování modelů součástek. Je možné měnit parametry modelů a výpočtu na základě změřených hodnot. Nový modelový příklad.
- Kopírování kvádrů do teplovodných částí knihovny SmartParts
- 64bitový FloEDA Bridge pro přenos detailnějších model DPS
- Odkaz na stránku Ideas s nápady na vylepšení na stránce komunity mentoru
11.0
Vylepšení týkající se FloMCAD Bridge, tedy přenosu prvků do prostředí FloTHERMu, zejména pro seznam všech importovaných součástek, možnost skriptování, měření, plnou podporu zpětných kroků a 64 bitových operací. Zlepšuje se též přístup voxelizace (rozložení grafiky na základní mřížku) a upozorňuje, pokud se příliš hrubou mříží poruší teplotní vedení.
Zahřívání metalických částí průchodem proudu (Joule heating) bere v potaz pouze materiály s jinou rezistivitou než nulovou. Během výpočtu se kontroluje propojení jednotlivých potenciálů a vypisuje výsledky do tabulky, stejně jako je možné je zobrazit v 3D geometrii. Byl přidán nový příklad na toto téma.
Vylepšení implementace automatizace postupů pomocí skriptů, podpora 64 bitových operací a úpravy přístupu k mřížce a její striktní dodržování uživatelského nastavení.
Nadále nejsou podporované operační systémy Windows XP, Vista a Server 2008.